top of page

מתנות דיגיטליות!

הבלוג של רותי

9 הרעיונות הטובים ביותר למזכרות מאירוע

אחת המטלות בתכנון אירוע היא ליצור מזכרות לכל האורחים. כל אחד רוצה ליצור מזכרת שתיצור רושם או תחושה נעימה לכולם. לכן, כדאי לשבת ולחשוב מה אנחנו מחפשים כדי שיהיה לנו אירוע מושלם.

כצלמת, יצא לי לראות הרבה סוגים של מזכרות באירועים.

המאמר הזה יתן לכם רעיונות שונים למזכרות לאירועים; מעיצובים ועד לקישורים שכוללים גם הדרכה של "עשה זאת בעצמך".איך מוצאים רעיונות או כיוון למזכרת לאירוע?

כדי למצוא את המזכרת המושלמת לאירוע, כדאי לחשוב על העיצוב מהתוכן של המזכרת. חשבו קודם על סגנון האירוע.

לשבת בר מצווה, תתאים מזכרת המשלבת אלמנט דתי. לאירוע בת מצווה בסגנון אליס בארץ הפלאות, יתאים עיצוב מיוחד שמשלב מפתח/בקבוק/פרחים. לאירוע שהנושא שלו הוא טיולים, יהיה יפה לתת לאורחים מצפן. ובאירוע שהקונספט שלו הוא הכנת יין- בקבוק יין שאתם הכנתם לכל אורח עם מדבקה מעוצבת.לא יודעים מהיכן להתחיל? אספתי בשבילכם 9 קטגוריות השראה שיוכלו לעזור:1. מזכרות מזון ושתייה.


רעיונות לכיתובים נוספים: "הוכן באהבה", "שיהיה לכם יום מתוק", "הממתק האהוב על X", "תודה מתוקה.

אפשר למצוא באטסי שקיות ואריזות יפות למזכרת: https://www.etsy.com/il-en/search?q=Favor%20Bags/ . אפשר להוסיף את מילת נושא לחיפוש כגון "חדי קרן" באנגלית ולקבל שלל רעיונות. אם אתם אוהבים כיוון מסוים, אתם לא חייבים לעשות את הכל בעצמכם. אפשר לחפש חנות בארץ שמכינה מזכרות בסגנון דומה.

"תודה קטנה ומתוקה". מקור: www.etsy.com/listing/231072564/wedding-favor-bags-candy-buffet-bags
2. עציצים ופרחים

אני ממש אוהבת את הקונספט הזה, מפני שזה כיפי ומשמש את האורחים להמשך. זה חמוד, ומפיץ גם לפעמים ריח. כשאני מצלמת אירועים, בדרך כלל העציצים הקטנים מפוזרים על שולחנות האוכל, או מרוכזים על שולחן אחד. יש כיתוב או שלט על כל אחד של "קח אותי" כדי שאנשים ידעו שזו מזכרת. אישית, הייתי בוחרת בצמח בית שלא זקוק כמעט לאור שמש, או בתבלין ריחני כגון נענע או בזיליקום. צריך בנוסף להיזהר ולשים לב שהצמח לא רעיל לחיות מחמד.

אפשר לחשוב על כיתובים שקשורים לטבע או גדילה. למשל:

"תנו לאהבה לגדול", "תודה שאתם גדלים איתנו", "תראו אותי גדל".

העיצובים הכי יפים שראיתי הם כאן, כאן, כאן וכאן :)

מצאתי גם מדריך נהדר בנושא פה: https://www.mazminim.co.il/2013/12/blog-post_19-2.html


מקור: https://www.pinterest.com/pin/520799144412116254/
3. מגבות ושמיכות

מגבות ושמיכות זה מאוד נחמד ויכול להיות גם קשור לאירוע. למשל אירוע חוץ כשקריר מעט, אירוע בסגנון בית קולנוע, או אירוע בחורף יכולים להתאים מאוד לשמיכה עם כיתוב. מגבת למשל, יכולה להתאים למסיבת בריכה.

אהבתי את העיצוב הזה, והזה.

 


4. זיקוקים, גפרורים ונרות

זיקוקים ונרות נותנים מגוון רחב של רעיונות למשפטים יצירתיים כמו: "תנו לאור לזרוח", "תנו לאהבה לבעור", "השתמשו בשעה תשע" (למשל בכניסה של בת המצווה), "גם בחושך תמיד אפשר למצוא ניצוץ", "אתם מאירים את החיים שלנו", "זה התחיל מניצוץ", "האור של חיי" ו"תודה שהארתם לנו את היום".

בנוסף, נרות וגפרורים יכולים להתקשר לדת, כגון הדלקת נרות, חנוכה, נרות להבדלה ועוד.


לאירוע בסגנון גן/פיות, מצאתי את הרעיון המקסים הזה.

 5. יהדות ודת

כשמדובר באירוע דתי, בדגש על שבת בר מצווה, חינות ועוד, מתאים לתת משהו בהקשר הזה.

רעיונות: ערכה עם סידור לשבת בר מצווה, ברכת המזון, תפילת הדרך וספר תהילים במחזיק מפתחות.

יש גם רעיונות רבים למתנות לאורחים בשבת חתן בר מצווה. אפשר להביא ערכה יפה עם חטיף, מגבת, סידור (שישמש גם בתפילות) ומחזיק מפתחות.


לא מזמן צילמתי אירוע בר מצווה עם מזכרת בקונספט מיוחד. דף גדול שפורסים על שולחן שבת בהקשר לפרשת השבוע:

מזכרת באירוע שצילמתי

 6. מחזיקי מפתחות

מחזיק מפתחות זו מזכרת שנשארת צמוד לאורח לאורך זמן. אם אתם רוצים שהוא יזכור את האירוע שלכם לשנים רבות, זו המתנה הקטנה המושלמת.

רעיונות: מצפן, ברכת הדרך, בושם, פותחן, חתיכת פזל מעץ, משפט להשראה, קונספט של האירוע (למשל צורת אופניים, לילד שזה התחביב שלו), לב, פותחן של בקבוק עם כיתוב, צדפה ותמונה של נער/נערת הבר/ת מצווה. יש אינספור אפשרויות.

מזכרת באירוע שצילמתי

 


7. טיפוח

טיפוח מאוד מתאים לבת מצוות עם נערות או נשים. אפשר לתת כמזכרת לקים, קרמים, בשמים, שמנים לגוף, לחות לשפתיים, סבונים ואיפור.

לדוגמה, תוכלו לראות כאן צנצנות קטנות עם חמאת גוף.

 


8. מגנטים/פולרויד

המזכרות שחוסכות כאבי ראש והאורחים אוהבים מאוד אלו תמונות. כצלמת אירועים כל הזמן שואלים אותי אם אני צלמת מגנטים. המגנטים הם יותר פשוטים, והפולרויד אלו תמונות יותר עדינות וקלאסיות (מתאימות למשל לחתונה). אמנם המקררים של כולם הופכים לתצוגה של תמונות מאירועים שונים, ועדיין זה נחמד וגם חוסך זמן ארגון.

 


9. רעיונות נוספים

מטענים, טישו קטן (לדמעות של שמחה), פותחן, מצפן, שעון קטן, כוס, אצטרובל כקישוט, מניפה (מתאים לאירוע קיץ בחוץ).

 


אלו כל הרעיונות שמצאתי. יש לכם גם רעיונות יצירתיים למזכרות לאורחים? שתפו אותי בתגובות! ללוח הרעיונות שלי למזכרות מאירועים לחצו כאן. אני מעדכנת אותו מאופן תמידי. 

אם לא יצא לכם להכיר אותי, נעים מאוד!

אני רותי, צלמת. אני מצלמת בוק בת מצווה, בר מצווה, צילומי משפחה, צילומי הריון ועוד :)

אני מזמינה אתכם להמשיך לאתר שלי ולהתרשם. יש לי עוד המון מאמרים וכלים מועילים בנושא.

אפשר גם ליצור איתי קשר בכל מה שקשור לצילומים.


ליצירת קשר

תודה

bottom of page