איך להכין מצגת תמונות פשוטה לאירוע בפאור פוינט (Powerpoint)

עודכן ב: 4 מרץ 2020

זה כל כך קל היום להכין לבד מצגת לאירוע. הטכנולוגיה מתקדמת ללא הפסקה, ומאפשרת לנו להכין מצגות על כמה לבד! אני רואה אנשים רבים שמחפשים פתרונות ליצירת מצגת איכותית לאירוע ללא יותר מידי זמן והשקעה, ובתכלס פאוור פוינט זה לחלוטין מספק.

אז אם אתם רוצים להכין מצגת לבת מצווה, בר מצווה, יום הולדת 60 ועוד- המדריך הזה בשבילכם :) במצגות בפאוור פוינט אפשר לשלב מוזיקה, וידאו ותמונות. הוספת וידאו יכול להיות יותר מורכבת, ולכן אני אדגים ואסביר איך להכין מצגת תמונות עם שיר אחד. שימו לב, שהמדריך שלי לא מסביר בפירוט שימוש בתוכנת הפאוור-פוינט. אם אין לכם בכלל ניסיון איתה עדיף ללכת לבעל מקצוע. ההסבר שלפניכם הוא בסיסי ואינו מתחכם :)


שלב ראשון: עיצוב המצגת

בתחילה אנו יכולים לבחור אם אנו רוצים לעצב לחלוטין לבד מאפס את המצגת, או להיעזר בתבניות של פאוור-פוינט כדי לקצר תהליכים. הכי פשוט- לפתוח מצגת ריקה, או להשתמש בעיצוב רק לשקופית הראשונה.

חשבו בשלב הזה אם אתם רוצים שמספר תמונות יופיעו בתוך העיצוב בצורות יצירתיות (משמע מספר תמונות לכל שקופית), או פשוט אחת אחרי השנייה (תמונה לכל שקופית).

לדעתי, הכי יפה ולא מסובך הוא לשים תמונות בגודל מלא אחת אחרי השנייה ולתת להן את המקום שלהן ללא הסחות דעת וזה גם מה שאדגים בסרטונים. אם אתם בכל זאת רוצים לתת דרור ליצירתיות שלכם, זכרו רק שזה מורכב יותר, ויוצר לפעמים בעיות לאורך הדרך אם אין ידע מעמיק מראש.


איך עושים את זה

לתחילת עבודה: פתיחת פאוור פוינט---->חדש---->מצגת ריקה/בחירת עיצוב.

לשינוי טקסט: לחיצה אחת לשינוי כותרת או שתי לחיצות לשינוי טקסט מובנה.

למחיקת שקופיות: לחיצה על שקופית למחיקה ו delete במקלדת. או לחיצה במקש הימני בעכבר על השקופית ולחיצה על "מחק שקופית". למחיקת מספר שקופיות בבת אחת לחצו על ctrl באופן רציף, בחרו את כל השקופיות למחיקה ולחצו delete.

לשקופית חדשה: לחצו על "שקופית חדשה". השקופית שתפתח היא בסגנון העיצובי שבחרתם. אם תלחצו על החץ הקטן שליד "שקופית חדשה" יופיעו לכם אופציות נוספות לפרישת טקסט, תמונות וכדומה. לעיצוב הרקע של השקופית לחצו על הרקע במקש ימני בעכבר, ובחרו ב"עיצוב רקע".

שינוי טקסט: כמו "שקופית חדשה", תוכלו לעשות זאת בלשונית "בית".

להוספת טקסט: לחצו על "הוספה". זו לשונית שאפשר לצרף בה תמונות, צורות, טקסטים ועוד. לטקסט לחצו על "תיבת טקסט", ולכותרת מעוצבת "WordArt".

שלב שני: צירוף ועיצוב אלמנטים:

עיצוב התמונות יכול להתבצע באופנים שונים. אני מראה את האופן הכי פשוט שיש- תמונה לכל שקופית. אני מצרפת את כל התמונות לעמוד הראשון, ועושה ממנו "העתק" ו"הדבק" בשקופית הבאה. את המוזיקה אני מוסיפה לשקופית הראשונה.

כדי שהיא תתחיל ראשונה לפני כל אלמנט אחר אני מעבירה אותה כמה שיותר אחורה. אני עושה זאת באמצעות לחצן ימני של העכבר על אייקון המוזיקה. שימו לב שאפשר לחתוך תמונות דרך "חתוך" או "crop".

אם יש לכם תמונה מתבנית, אפשר להחליף אותה באמצעות התפריט שנפתח בלחיצה על הלחצן הימני בעכבר (על התמונה).

בדומה ל"קרופ" אפשר באמצעות "טרימ" לחתוך את המוזיקה.

כשאתם מגדילים את התמונה, עשו זאת רק מהפינה שלה כדי שהפרופורציות שלה לא יצאו מאיזון. תדאגו שהחלקים החשובים שלה נמצאים בגבולות המצגת. לא בטוחים? לחצו על הלחצן הקטן למטה שמזכיר צורת כוס :) כשתניחו עליו את העכבר יופיע הכיתוב "slide show".

כשאתם מסיימים לשבץ את כל התמונות עשו זאת שוב (כדי לעבור בין שקופיות ואלמנטים פשוט לחצו ספייס במקלדת או בעכבר).


איך עושים את זה

שלבי הוספת מוזיקה והגדרות שלה: הוספה---->שמע---->שמע במחשב שלי.

ניגון המוזיקה ברקע של המצגת: סמל המוזיקה שבשקופית--->כלי שמע--->הפעלה--->הפעלה ברקע.

עריכת המוזיקה (מתי מתחילה ומפסיקה): סמל המוזיקה שבשקופית--->כלי שמע--->הפעלה--->חיתוך שמע. או לחצן ימני בעכבר על סמל המוזיקה בשקופית ו"חתוך".

הוספת תמונה: הוספה--->תמונות.

חיתוך תמונה: לחיצה על התמונה--->חתוך.

שלב שלישי: הנפשה

זה השלב שבו אנחנו בוחרים באיזו צורה כל אלמנט שבתוך השקופיות יופיע, ובאיזו צורה כל שקופית תגיע אחת אחרי השנייה. זה לא שלב חובה, הוא פשוט מוסיף קצת יצירתיות. השקופיות יכולות להופיע אחת אחרי השנייה בצורות שונות וכך להוסיף קצת עניין. בשלב הזה גם כדאי לדאוג שהמוזיקה תפעל על כל השקופיות ברקע. כשלוחצים על סימן המוזיקה מופיעה לשונית של אודיו. לוחצים עליה ושם יש כפתור ל"הפעלת מוזיקה ברקע".כשאתם לוחצים על לשונית ההנפשה ומתחילים לשחק עם זה וליהנות נסו לעשות זאת לפי הסדר שתרצו שהדברים יופיעו. אם לא עשיתם זאת לפי הסדר יש אפשרות לשנות אותו ב"Animation pane" שם זה יותר מסובך.

שימו לב, לשונית ה"אנימציה" היא בכדי ליצור תזוזה [הופעה (בצבע ירוק)/יציאה(בצבע אדום)] של אלמנטים מסוימים בתוך השקופית עצמה. לשונית ה"מעברים" מייצרת את המעבר משקופית לשקופית ובזה אני ממליצה להתמקד. במיוחד אם אין לכם הרבה ניסיון עם התכנה.

שלב רביעי: תזמון

השלב הכי כיפי ואהוב עלי! הוא יכול להיות גם ארוך ומתסכל לפעמים מפני שלוקח זמן להתאים את המוזיקה לתמונות ולהתגבר על בעיות שפתאום אנו מבחינים בהן תוך כדי התזמון.

יש דרכים רבות לתזמן, זו האהובה עלי. פשוט לוחצים על הכפתור (ראו סרטון) ובעזרת האנטר או הספייס במקלדת בוחרים מתי כל דבר יופיע. כל לחיצה שלנו על העכבר מוקלטת וכך קצב מעבר השקופיות והאנימציות.

אפשר כך להתאים את סיום התמונות עם המוזיקה, או את הקצב.

סיימתם להנפיש? בדקו את עצמכם בלחיצה על הslide show כדי לבדוק איך יצא והאם נדרש תזמון מחודש. אל תלחצו על כלום, התזוזה אמורה להתקיים באופן אוטומטי לפי ההקלטה שלכם.

מרוצים? הגיע הזמן לסגור את הקובץ כדי שיהיה אפשר לצפות פה כמו בסרטון וידאו!
שלב חמישי: סגירת הקובץ

המלצה שלי- תייצאו את הקובץ בפורמטים שונים ובדקו שהוא עובד על יותר ממחשב אחד.זוה :) מקווה שהצלחתי לסייע לך :) אני תמיד זמינה לשאלות והתייעצות. אפשר גם להגיב פה ואני אענה ואנסה לעזור. בהצלחה ומזל טוב!
מילות מפתח: #איך #עושים #מצגת #לבר #לבת #מצווה #מצוה #אירוע #להכין

628 צפיות
  • Facebook
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram

מפת אתר

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now