top of page

מתנות דיגיטליות!

הבלוג של רותי

איך להשיג יותר לייקים בפייסבוק


אני קצת נבוכה להודות בכך, אך תקופה ארוכה בחנתי ולמדתי איך יוצרים יותר לייקים ותגובות בפרופיל שלי בפייסבוק- אם זה בשביל עצמי או בשביל העסק. אמנם אני לא מקבלת מאות לייקים לכל פוסט, אך אני חושבת שצלחתי את המשימה!

לשימוש בפרופיל האישי יש מספר יתרונות, וביניהם הקדימות שמעניק לו הפייסבוק מבחינת הפרסום. לעומת דפי פייסבוק שחייבים לפרסם תוכן מאוד איכותי או להשתמש בקידום בכדי להצליח, לפרופיל האישי הפייסבוק נותן פרסום וחשיפה גדולים יותר.

לקוחות רבים הגיעו אלי מפרופיל הפייסבוק שלי בלבד, ואחרי למידה ארוכה אני מוכנה לשתף את כל הטיפים והעצות שלי בנושא.

אז מוכנים? בואו נתחיל!

לפני הכל- אם זה מעניין אתכם, אתם מוזמנים להציץ בפרופיל האישי שלי ממנו אוציא דוגמאות.

**תמונות** הטיפ הראשון וככל הנראה גם החשוב ביותר הוא השימוש בתמונות. פוסט עם תמונה ימשוך הרבה יותר תשומת לב לתוכן. אלו יכולות להיות תמונות אילוסטרציה או תמונות שצילמתם, אבל מה שחשוב הוא שהן ימשכו את העין ויהיו אסתטיות.


במה שקשור לשיתוף תמונות קשות אך חשובות בעיניכם- הייתי נזהרת. אם תשתפו תמונות מסוג זה באופן יומיומי חבריכם בפייסבוק יעדיפו להפסיק לעקוב אחריכם, ולכן אני ממליצה לפרסם אותן אחת ל-. כשהתוכן שלכם בפייסבוק מהנה ואיכותי, חבריכם לפייסבוק יסלחו לכם על תמונות לא נעימות שמתפרסמות לעיתים רחוקות, וכך החשיפה לתכנים הללו תהיה גבוהה בהרבה. לכן זכרו- איכות עדיפה על כמות.

טיפים נוספים:

א. אל תעלו אלבומי תמונות. האלבומים כמעט לא זוכים להתייחסות בפייסבוק, בניגוד להעלאה ישירה לסטטוס בפרופיל.

ב. כשאתם מעלים תמונה ועליה טקסט, שימו לב שהטקסט לא נחתך באופן שהוא מופיע על הפיד.

ג. אנשים אוהבים תמונות של "לפני ואחרי" בכל התחומים. אם זה בחיטוב גוף, בצילום, באמנות, בניקיון ועוד.

ד. אפשר לעצב תמונות מותאמות לפייסבוק בקלות כאן.

**תוכן**

בעיני, יש חשיבות לחיבור של חברי הפייסבוק שלכם אליכם, כבני אדם.

פוסטים עם תמונה והאשטאג ללא שום הסבר זה מתכון להתעלמות של חברי הפייסבוק מהפוסט.

לעומת זאת, טקסט המכיל כנות ושיתוף לא רק יצליח יותר, אלא יוכל לסייע לאחרים וגם לעצמכם.

במידה ויש לכם עסק, הייתי משתדלת להימנע מפוסטים שליליים, מכיוון שתרצו שהקונוטציה של הלקוחות הפוטנציאלים כלפיכם תהיה חיובית.

נשמע קצת קלישיאתי, אבל למדתי שפוסטים חיוביים בנוגע לאידאולוגיות מסוימות, שיתופים כנים הקשורים להתפתחות אישית, ושיתוף רגעים משעשעים או מרגשים, הם פוסטים שלא רק מביאים את החברים שלנו לקרוא ולהגיב, אלא גם מקרבים אותם אלינו ואף לתפיסות שלנו.


יתר על כן, טעות שאני רואה שהרבה א.נשים עושים זה לעסוק רק בנושא אחד. אם זה פרופילים שמוצפים בתמונות של אוכל, חיית מחמד, אידאולוגיה או סגנון חיים. שלא תבינו לא נכון, אני לגמרי בעד קידום דברים שאנו מאמינים בהם, אך כשהעיסוק הוא רק בנושא אחד כמות העניין של הקהל יורדת.

כל אדם הוא עולם ומלואו, אך כאשר הוא עוסק רק בנושא אחד הוא יכול להיתפס כאובססיבי, וקשה יותר להתחבר אליו. כיוצא מזה- כשאין נקודות חיבור, כשהחבר אומר "האדם הזה שונה ממני" יש לא אפשרות לבטל בהינף יד נושאים חשובים שאותו אדם מנסה לקדם. לצערי, אנשים לא שופטים דעות שלאחרים רק על פי התוכן, אלא על פי כל המכלול. הקהל מתקשה למצוא נקודות משותפות, במיוחד קהלים שאינם קרובים לאותו נושא, וכך יוצא שאחוזי ההתעניינות יורדים, או לחלופין- שההתעניינות היא רק של א.נשים בעלי תפיסות זהות.


בנוסף, כדי לעודד תגובות ולייקים לא פעם כדאי לשאול את חברי הפייסבוק לדעתם. א.נשים אוהבים מאוד לשתף ולהביע דעה, והם בדרך כלל יקפצו על ההזדמנות הראשונה לעשות זאת. ככל שיש יותר תגובות הפוסט מגיע ליותר א.נשים, ומשם זה מתגלגל כמו כדור שלג.

**שיתופים**

אני לא יודעת למה, אבל שיתוף פוסטים מקבל הרבה פחות חשיפה מאשר פוסטים שנכתבו על ידנו. כשאין הרבה ברירות אלא לשתף, מומלץ לכתוב טקסט מוצלח במיוחד שמושך את העין.

כשמדובר בתמונה או טקסט אפשר להעלות אותם מחדש לפרופיל שלנו, ולתת בתיוג קרדיט, כך שיותר אנשים יראו את הפרסום.

**אורך טקסט**

זהו הסעיף שבו ההצלחה שלי היא חלקית בלבד :) לפי בדיקות וניסיונות של בעלי מקצוע מתחום השיווק, פוסטים מצליחים כוללים טקסט ארוך מאוד, או קצר מאוד. הנטייה שלנו לחשוב שטקסט ארוך יעייף את הקוראים כנראה אינה נכונה, כמובן שזאת בתנאי שמדובר בתוכן מעניין.


**לפני הפרסום**

כשאני עורכת תמונות לפעמים נקודת בפרספקטיבה הרגילה שלי נעלמת, מפני שצפיתי באותן תמונות שוב ושוב. לכן כשאני מסיימת לערוך, אני "עוזבת" את התמונות וחוזרת אליהן לאחר כמה שעות לביצוע תיקונים.

אם יש את הזמן, והפוסט לא ספונטני, אני ממליצה לנסח אותו, "לעזוב" אותו לכמה דקות, ורק אחרי הקריאה השנייה לפרסם.

**מחיקת תכנים**

דיסקליימר: אין לי התמחות בתחום הפרסום והשיווק בפייסבוק, כל מה שאני מציעה פה אלו דברים שניסיתי.

לפי מה שהבנתי, לפייסבוק יש אלגוריתם מחוכם שמראה למשתמש פוסטים שהוא אוהב, וכך גם פרופילים ודפים שהוא נהנה מהם. כאשר אני מפרסמת פוסט ובשעה הראשונה הוא לא זוכה להרבה יחס, אני יודעת שהוא פחות מוצלח ומוחקת. אני חוששת שחוסר ההתעניינות של חברי תוריד את החשיפה של הפוסטים שלי אליהם בפיד. בנוסף לכך זה קשור למה שאני רוצה לשדר- אני לא רוצה לפרסם תכנים לא מוצלחים בכדי שהחברים שלי ייהנו מהפוסטים שלי.

**תיוגים**

לא ארחיב על הנושא מכיוון שרוב האנשים מכירים אותו מקרוב.

תיוגים מביאים ליותר לייקים- גם החברים שלנו וגם החברים של המתויג נחשפים לפוסט- מלייקים ומגיבים עליו.

למי שיש עסק- לצערי כשמתייגים לקוח בעמוד, חבריו בפייסבוק לא נחשפים לפוסט. לכן אני נוהגת להעלות גם לפרופיל האישי, ולתייג את העמוד שלי למי שיתעניין בצילומים עתידיים. חלופה נוספת היא לשתף את הפוסט מהעמוד, אך יש לקחת בחשבון שאולי לא יקבל חשיפה.


**אינטרקציה**

העוקבים הכי מסורים שלכם יהיו חברים איתם אתם מקיימים אינטרקציה. אין משהו שמתעלה על קשר אמתי ואנושי בכדי לקבל אהבה ופרגון. זו קלישאה, אך כשנותנים לאחרים מקבלים בחזרה :)

בקיצור, תהיו חברתיים. אל תעשו שרירותית לייקים בפייסבוק ותצפו ללייקים בחזרה. דברו עם א.נשים על תחומי עניין משותפים, שלחו בקשות חברות למכרים מחוץ לעולם הוירטואלי, והעזרו בבני משפחה- שיכולים להיות המפרגנים הכי טובים שיש. יש לכם הרבה חברים במציאות? וואלה, הרווחתם בגדול!


מקווה שהצלחתי לסייע. אתםן מוזמנים לשאול שאלות בתגובות ולהתרשם מהאתר שלי :)

#לייקים #פייסבוק #איךלהשיג #תגובותפייסבוק #פרסוםעסק #פרסוםבחינם

400 צפיות

ליצירת קשר

תודה

bottom of page