איך לגרום לילד לשתף פעולה בצילומים

עודכן ב: 4 מרץ 2020


צילומי משפחה וילדים הם מבין הצילומים שמוציאים הכי הרבה אנרגיה מהצלמת וההורים. איך אומרים? ילדים זה שמחה ;)

בצילומים מסוג זה הילדים נכנסים לסיטואציה זרה להם עם צלמת לא מוכרת. קודם כל חשוב שלצלמת תהיה מלאאא סבלנות, רוגע וחיוכים. אסור לרדוף אחרי ילד עם מצלמה או לצלם אותו בכוח, וחשוב לבנות איתו אמון. בתחילה הנטייה הטבעית של צלמים היא להספיק את כל התמונות ההכרחיות וה"קומבינציות", אבל דווקא חשוב להתחיל עם צילומים כיפים, זורמים, איטרקטיבים ומעלי דופק כשלבסוף אפשר לעשות השלמות רגועות ומבויימות יותר. יש פחד שהילדים יאבדו על ההתחלה את הסבלנות, אך אם יהיה להם כיף הם ירצו להצטלם לזמן ארוך יותר.

אני אחלק את הפוסט הזה למה מומלץ לעשות, ומה יגרום לילד פחות לשתף פעולה.


מה לא מומלץ לעשות: 1. לא לתת לילד תחושה של "אובר" שליטה. הרבה פעמים בצילומים מתחילים עם תחנונים והבטחות כלפי הילד כדי שיסכים להצטלם או לחייך. הוא שולט בזרימה של הצילומים ויודע שיש לו את הכוח בידיים. וזה מה שמביא אותי לסעיפים הבאים:

2. לא להתעקש שהילד יצטלם. במקרה כזה הוא ירגיש שהוא מצטלם בכוח מה שיהפוך את החוויה לשלילית ולא נעימה. אנחנו רוצים לגרום לו לרצות לקחת חלק בחוויה. אם הוא לא רוצה להצטלם לא לעשות לו פרצופים מאוכזבים או לכעוס. אנחנו ננסה להגיע לסיטואציה בה זה נעים לו ביחד.

3. לא להשתמש בפרסים וצ'ופרים באופן שלילי. לדוגמה השימוש במשפט "לא תקבל גלידה". משפטים בסגנון זה יכולים להוריד לו את מצב הרוח, להעלות את התסכול, ואף לגרום לבכי.

4. לא להגיע עם ציפיות גבוהות. ככל שיש יותר ציפיות ודרישות מהצילומים והצלם כך קשה יותר לזרום בצילומים עצמם עם הילדים והתסכול האישי עולה כשהילד לא מקשיב. כשמורידים את הציפיות ומבינים שאין משהו צפוי בצילומים עם ילדים, אז רמת הכיף עולה וגם איכות הצילום.

5. "אל תעשה", "תעשה ככה", "תחייך" אלה משפטים שפוגעים באותנטיות. אפשר במקום זאת לזרום עם הילד (הוא לא חייב לחייך בכל התמונות). הצלמת תביים את התמונות באופן שלא מנחה את הילד איזו הבעת פנים לעשות, או היכן להניח את ידו. הבימוי יהיה כללי יותר כמו "בואו נשחק פה בבועות סבון".


טיפים וטריקים לשיתוף פעולה:

1. שחקו אותה "קשים להשגה". את הטריק הזה גיליתי לקראת סוף הצילומים עם משפחות. תמיד כשניסיתי לצלם רק את ההורים לפתע פתאום כל החבריה הקטנים החליטו לקפוץ פנימה. לכן, אם הילד לא רוצה להצטלם זה בסדר. אנחנו נצלם את המשפחה בינתיים מבלי להתייחס אליו. כך הוא מרצונו החופשי פשוט יצטרף מבלי שבכלל נצטרך לבקש.

2. גם אם יש מעט לחץ בהגעה למקום שכולל פקק לא צפוי, חוסר שיתוף פעולה וכו' שמרו על אווירה שמחה ונעימה בדרך לצילומים. חשבו שאתם מגיעים לבילוי משפחתי מהנה ונסו לזרום גם אם שכחתם אביזר שרציתם להביא. ההמלצה שלי היא תמיד לצאת לפני הזמן, ולקחת מספיק זמן התארגנות לפני הצילומים. לא לקבוע את הצילומים רבע שעה אחרי העבודה, או להסתמך על כך שבן הזוג יגיע ו"מייד נצא".

3. הכינו את הילד מספר ימים לפני היום שנקבע. תלהיבו אותו, תראו לו תמונות לדוגמה, תחשבו איתו על פוזות יפות ומצחיקות שהוא יתאמן עליהן. כך הוא יגיע בציפייה להצטלם ובגישה טובה.

4. עזרו לצלמת בשטח. חשוב שתגיעו לצילומים עם גישה של "באנו לעבוד". למה? מפני ששיתוף הפעולה מונח גם על כתיפכם. אתם אלה שיכולים להצחיק, להוציא חיוכים, ולגרום לילדכם להרגיש בטוחים. זה הזמן שלכם לבדר את הילדים כדי שחיוכם יהיה אמתי.


אז כן, כדי להוציא רגעים יפים, קסומים ואותנטים צריך לעבוד קשה :) ולבסוף כשתקבלו את התמונות תראו שזה היה לגמרי שווה את זה.

לגלריית צילומי משפחות

למחירון

למאמרים נוספים

יש לכםן עוד שאלות? רוצים לשוחח? צרו איתי קשר :) רותי- 0547240159

rutim.ben@gmail.com

#צילומימשפחה #צילומימשפחהבטבע #צלמת #צילומיילדים #רותיבנזימן #מעברלמילים #צילומיפורים #צלמתמשפחה #צילומיםמשפחתיים #צילומימשפחהמחיר #תמונותמשפחה #צילוםילדיםבטבע #צילומיחוץלילדים #איךלצלםילדים #צילוםמקצועי #רעיונותלצילומי

  • Facebook
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram

מפת אתר

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now