top of page

מתנות דיגיטליות!

הבלוג של רותי

טעויות שצריך להכיר לפני שמתחילים לתכנן אירוע- מנקודת מבט של צלמת
היתרון שלי כצלמת באירועים הוא שיש לי אפשרות להשקיף על המתרחש באין מפריע. אני יכולה לשמוע תגובות של אורחים, לראות הבעות פנים, ואפילו לטעום את האוכל בכמות גדולה של אירועים. האפשרות לחוות את האירוע כ"זבוב על הקיר", והאפשרות לחוות כמות כזו של אירועים מאפשרים לי ללמוד הרבה על העולם הזה.


ברור לי שאין לכם אפשרות לפלוש לאירועים שונים ומשונים כדי להסיק את המסקנות הנכונות ולדעת ממה להימנע. בשביל זה ריכזתי לכם רשימת פשלות וטעויות בארגון שכדאי להימנע מהן. שימו לב, יש יוצאי דופן לכל דבר, לכן קחו את דבריי למקום שלכם.


תקלות בציוד

כמעט בכל אירוע שני שאני מצלמת יש תקלות, ובייחוד בהקרנה של סרטון או מצגת. לפתע המחשב עושה בעיות עם הניגון, המקרן לא מחובר טוב למחשב, או שהסאונד חלש מידי או מעוות. לכן אני ממליצה להביא ציוד גיבוי אם אפשר, ובנוסף לנגן את הסרטון לפני שהאורחים מגיעים כדי לוודא שהכל עובד כראוי.


מצגת ארוכה מידי

מצגת או סרטון ארוכים מידי מוציאים את האורחים מריכוז. הם מתחילים במבט מנומס להסתיר פיהוקים ומשתדלים לחייך למרות ששפת הגוף שלהם משדרת כבר משהו אחר. תזכרו לרגע במצגות שראיתם לדוגמה בבת מצווה. מה הרגשתם באותו רגע?

כשאתם רואים סרטונים ותמונות של ילדכם אתם זוכרים מה קרה שם. אתם יודעים מה מתרחש ואילו רגשות חוויתם באותו זמן. כשהצופה רואה תמונה, הוא רואה.. תמונה. הוא יכול להנות מצילום של תינוק עם פרצוף מצחיק, או פוזה מגניבה של אותו אדם שהם מכירים. אך כשזה יותר מידי הם עלולים כבר להתחיל להשתעמם.

בעיני, אורך מצגת צריך להיות כדקה- דקה וחצי. ואורך של סרטון ערוך לא יותר מ6 דקות (שזה גם הרבה זמן במונחים קולנועיים). נסו להעביר את הרגשות שלכם דרך התמונות והסרטונים בדרכים יצירתיות. אמא שלי למשל, הגתה רעיון משעשע בו לכל אחד מאיתנו במצגת יש קטע של פרצופים מזעזעים שלנו (בהסכמתנו כמובן). הקטע התחיל בכותרת "ועכשיו רגע רציני.." ולאחר מכן הופיעה מוזיקה מגוכחת יחד עם תמונות משעשעות. קטעים אלה (באורך של כ 15 שניות) גרמו לאורחים להנות מאוד ולהתפקע מצחוק.

ואם בכל זאת אין לכם זמן או כוח ליצירתיות פשוט צרו מצגת קצרה.


ריחות

לא נעים לי להגיד, אך יש אירועים שאני מגיעה אליהם ויש ריח רע חריף באולם שאי אפשר לאוורר (אין חלונות). לא תמיד, אבל הרבה פעמים הריח ילווה ברצפה דביקה שלא נוקתה כראוי.. לרוב זה קורה באולמות של בתי מלון. אני חושבת שזה משהו שאפשר לבדוק מראש, כאשר קובעים לראות את האולם בזמן שמתקיים אירוע.


עסקאות חבילה

הו, כמה יש לי להגיד על עסקאות חבילה עם אולמות. אני אסכם לכם את השורה התחתונה- עסקאות חבילה זה סיכון גדול. אין לכם אפשרות לבחור בבעלי המקצוע או להחליפם במידה ואתם לא מתחברים לתוצרים ולעבודות שלהם. מידי פעם מרים אלי טלפון לקוח מאוכזב שלצערו צריך לצלם שוב בוק בת מצווה מפני שקיבל תוצאה לא איכותית מעסקאות החבילה. אישית, יצא לי גם באירועים לטעום אוכל לא מוצלח, או להשקיף על נגן שניגן כאילו הוא עושה טובה.. בקיצור, לא מומלץ. אם בכל זאת אתם הולכים על זה תבדקו הכל טוב-טוב. שלא יהיו לכם הפתעות אחר כך..


מחסור בכיסאות

אין מה להרחיב בנושא, אך מסיבה שאיננה ברורה יש לפעמים מחסור במקומות ישיבה. זה יוצר מצב לא נעים שבו בעלי האירוע צריכים לחפש כיסאות לאורחים במקום להתמקד במה שחשוב. איני יודעת אם זה עקב מוזמנים רבים מידי או פאשלה של האולם, אבל תמיד כדאי לוודא שיש כיסאות ספייר, ואפילו שולחן ערוך נוסף.


לשחרר

כואב לי לכתוב את זה, כי יוצא לי לראות בעלי אירועים שעסוקים יותר מידי בארגון ובדאגה שהכל יתנהל כשורה, עד שהם לא נהנים מהאירוע בעצמם. לכן צריך לקחת את דבריי למקום מתון.

יש דברים שבשטח לא יקרו בדיוק לפי התכניות שלכם אם לא תהיו שם. הצלמים יתקשו לזהות את הסבים והסבתות בלעדיכם, המלצרים לא ידעו מתי צריך לשלוף את העוגה שהבאתם וכו'. כל עוד אתם המפיקים של האירוע, אתם ה"בוסים" וגורם המידע היחיד של בעלי המקצוע. אתם היחידים שיכולים להראות להם איך אתם רוצים שהאירוע יתנהל ויראה. כמובן שיש דברים שהם מובנים מאליהם שגם סוכמו מראש, אך זה לא מספיק כשזה נוגע להעדפה ולטעם אישי.דרשות ותודות ארוכות מידי

אין לי מה להוסיף בנושא :)


אירוע בחוץ בקיץ

אירוע בחוץ בקיץ, לפני שהשמש שוקעת יכול להפוך לסיוט. הקיץ הישראלי יכול להרגיש כמו כבשן. ולא, ציליות לא תמיד מונעות את החום, ולפעמים הן אפילו מגבירות אותו. מאווררים אינם תמיד מספיקים, ואם יש בית ליד הגינה ככל הנראה תמצאו את האורחים יושבים שם, מול המזגן. 

אם יש לכם התלבטויות נוספות בנוגע לצילום או לאירוע, זה הזמן להיכנס לבלוג שלי, שם יש תכנים חינמיים ושימושיים בנושא.

תרגישו חופשי להתייעץ איתי ולשאול שאלות. אפשר ליצור איתי קשר כאן. 

אם לא יצא לכם להכיר אותי, נעים מאוד!

אני רותי, צלמת. אני מצלמת בוק בת מצווה, בר מצווה, צילומי משפחה, צילומי הריון ועוד :)

אני מזמינה אתכם להמשיך לאתר שלי ולהתרשם. יש לי עוד המון מאמרים וכלים מועילים בנושא.

אפשר גם ליצור איתי קשר בכל מה שקשור לצילומים.לגלריית בוק בת מצווהתיוגים: #אירוע #תכנוןאירוע #בת #מצווה #ברית #בר #מצווה
100 צפיות

ליצירת קשר

תודה

bottom of page